פריזמה - מניעת אובדן עסקי

ספירת מלאי תקופתית

ספירת מלאי תקופתית
פריזמה - מניעת אובדן עסקי

ספירת מלאי תקופתית

ספירת מלאי תקופתית מבוצעת בתדירות משתנה. רוב בתי העסק מבצעים בדיקה זו פעם בשנה, אך ישנם גם עסקים שעורכים ספירת מלאי אחת לחציון או אחת לרבעון, בהתאם למשאבים של בית העסק ועל פי מידת המודעות של העסק לחשיבותו של נושא מניעת האובדן. 

הספירה מתבצעת על ידי גורמים פנימיים בחברה (מנהלי סניף, אחמ״שים ותיקים, מחסנאים בכירים יחד עם עובדים וכו׳) או באמצעות ספקים חיצוניים המעניקים שירות זה. במהלך ספירת המלאי, הצוות מונה את מלאי המוצרים הנוכחי בחנות אל מול המכירות  שבוצעו בפועל ומתועדות בקופה. 

באמצעות ספירת המלאי התקופתית מגיעים לשיעור הפחת של העסק. חשוב לציין שלכל העסקים הקמעונאיים (רשתות מזון, רשתות פארם, רשתות אופנה וכו׳) באשר הם ישנו פחת, ולא קיים בשוק מצב מאוזן לחלוטין. המטרה של פריזמה הנה להפחית את הפחת, ולהביא למניעת אובדן מקסימלית עד כמה שניתן. 

ראשית אנו פועלים על מנת להבין את מקור הפחת: האם החנות כשלה בתהליכי העבודה הפנימיים שלה, או שמתחת לאפו של בעל העסק מתרחשות גניבות חוזרות? האם הגניבות הנן מבית או מחוץ? לפריזמה היכולת לברר סוגיות אלו ורבות אחרות לעומקן ולרוחבן. 

אנו עורכים מיפוי מלא של המוצרים והמחלקות ה״בעייתיות״ יותר והחשופות יותר לגניבות, לאזורים הרגישים יותר בחנות ומגבשים תכנית פעולה המפרטת מה ניתן לעשות בעניינם. 

העבודה מבוססת על נתונים מהשטח, אותם אנו מפענחים ויודעים לכוון את לקוחותינו בצורה מקצועית ואמינה, ויחד למצוא את הדרך הנכונה, החכמה והבטוחה ביותר להתנהלותו העתידית של העסק.